DM-e 2021 Brøbdbystrand MK


Hovedside | Startplan | Damer DIF | Herrer DIF | Hold - Elite Division | Hold - Mix | Junior Piger | Veteran Damer | Veteran Herrer | Senior Damer | Senior Herrer | Damer | Herrer | Straight liste | Banestatistikker | Holdstatistikker | 1’’ere | Turneringsinfo

Straight liste

Rang Navn Nr Klub Kat.  R1  R2  R3  R4  R5  R6  R7  R8 Snit Tot Diff
1 Jannick Skov 170 Hjelmsjø BGK Kat. A 22 26 22 22 25 22 22 25 23,3 186 4
2 Vincent Huus 134 Putter Team Odense Kat. A 25 25 23 26 21 28 22 27 24,6 197 7
3 Jesper Normann Pedersen 102 Minigolf Klub Aarhus Kat. A 24 28 22 30 22 22 23 26 24,6 197 8
4 Kim Christiansen 127 Putter Team Odense Kat. A 28 28 26 25 25 25 24 27 26,0 208 4
5 Allan Schwab 171 Olofströms BGK Kat. A 30 24 33 26 26 23 25 23 26,3 210 10
6 John Hansen 121 Minigolf Clubben Gelsted Kat. A 29 28 25 24 29 23 27 26 26,4 211 6
7 Nickolaj Andersen 126 Odense Minigolf Club Kat. A 26 24 24 25 29 31 25 27 26,4 211 7
8 Simon Junker 167 Olofströms BGK Kat. A 26 30 26 26 28 21 27 27 26,4 211 9
9 Heino Nielsen 123 Putter Team Odense Kat. A 28 27 23 28         26,5 106 5 Gennemførte ikke
10 Claus Riis Harslev 150 Østerlars Minigolf Klub Kat. A 24 31 22 26 30 26 26 27 26,5 212 9
11 Tim Danielsen 169 Hjelmsjø BGK Kat. A 29 24 26 22 25 29 25 32 26,5 212 10
12 Christian Linnet 122 Odense Minigolf Club Kat. A 26 31 29 22 27 28 26 24 26,6 213 9
13 Leif Meitilberg 133 Odense Minigolf Club Kat. A 27 30 24 27 25 21 24 35 26,6 213 14
14 Lars Rosenquist 131 Putter Team Odense Kat. A 29 26 28 23 25 29 28 27 26,9 215 6
15 Karsten Nørskov 165 Asarum Bgk Kat. A 31 25 25 27 27 29 26 30 27,5 220 6
16 Jan Lyø 120 Putter Team Odense Kat. A 32 29 27 27 25 27 25 29 27,6 221 7
17 Carsten Berg 162 SIF Minigolf Kat. A 31 30 28 25 36 27 21 26 28,0 224 15
18 Morten Rasmussen 138 Odense Minigolf Club Kat. A 33 27 23 30 26 28 33 30 28,8 230 10
19 Erik Meldgaard 163 Randers Minigolf Klub Kat. A 37 23 27 32 29 25 33 25 28,9 231 14
20 Lasse Rasmussen 168 Putter Team Odense Kat. A 33 25 26 30 34 27 29 29 29,1 233 9
21 Carsten Hansen 158 Odense Minigolf Club Kat. A 31 29 32 30 31 31 28 26 29,8 238 6
22 Hans-Henrik Nielsen 149 TIK Minigolf Kat. A 32 33 35 30 26 30 28 27 30,1 241 9
23 Jakob Meitilberg 129 Odense Minigolf Club Kat. A 26 39 31 30 29 34 30 24 30,4 243 15
24 Inge Lise Hansen 146 Nord-Als Minigolf Klub Kat. B 30 32 32 32 33 27 33 28 30,9 247 6
25 Torben Larsen 107 Minigolf Klub Aarhus Kat. A 32 30 29 28 32 36 32 29 31,0 248 8
26 Leif Vesti 151 TIK Minigolf Kat. A 26 30 26 35 37 36 24 34 31,0 248 13
27 Kaj Bruhn 117 Putter Team Odense Kat. A 33 34 36 28 29 29 34 27 31,3 250 9
28 John Nyborg 132 Minigolf Clubben Gelsted Kat. A 39 32 33 27 31 30 32 28 31,5 252 12
29 Birte Bruhn 115 Putter Team Odense Kat. B 37 35 30 28 34 27 31 35 32,1 257 10
30 Henning Andersen 113 Putter Team Odense Kat. A 39 32 32 29 36 28 28 33 32,1 257 11
31 Morten Christiansen 153 BGK Linjen Kat. A 32 27 29 36 28 36 38 32 32,3 258 11
32 Jan Hansen 156 Hjelmsjø BGK Kat. A 37 36 29 31 33 21 31 40 32,3 258 19
33 Kenneth S. Hansen 157 Gladsaxe Minigolf Klub Kat. A 41 37 34 37 32 28 34 29 34,0 272 13
34 Per Didriksen 155 Randers Minigolf Klub Kat. A 33 42 43 33 33 28 30 31 34,1 273 15
35 Lars Jakobsen 128 Minigolf Clubben Gelsted Kat. A 32 43 28 34 27 32 39 43 34,8 278 16
36 Miku Gårdmand 104 Minigolf Klub Aarhus Kat. A 35 39 33 37 32 33 40 32 35,1 281 8
37 Teddy Nielsen 125 Minigolf Clubben Gelsted Kat. A 32 32 36 37 40 33 45 36 36,4 291 13
38 Dennis Jensen 135 Minigolf Klub Aarhus Kat. A 29 34 41 35 48 45 33 32 37,1 297 19
39 Else Marie Jensen 110 Minigolf Klub Aarhus Kat. B 37 31 29 43 45 37 41 37 37,5 300 16
40 Henrik Larsen 152 Brøndby Strand Minigolf Klub Kat. A 42 39 42 41 38 30 32 38 37,8 302 12
41 Conny Jakobsen 137 Minigolf Clubben Gelsted Kat. B 38 41 35 47 35 42 32 35 38,1 305 15
42 Søren Arup 161 Odense Minigolf Club Kat. A 39 39 42 32 44 45 36 28 38,1 305 17
43 Cecilie Karlsson 145 Putter Team Odense Kat. B 42 40 39 41 34 50 31 36 39,1 313 19
44 Karsten Grooss 111 Østerlars Minigolf Klub Kat. A 43 37 41 41 37 44 37 42 40,3 322 7
45 Helle Lund 139 Brøndby Strand Minigolf Klub Kat. B 37 45 45 48 36 42 37 33 40,4 323 15
46 Helen Norup 144 Ålborg Minigolf Klub Kat. B 41 35 39 37 40 50 34 49 40,6 325 16
47 Stig Lynge Kofod 116 Østerlars Minigolf Klub Kat. A 38 51 42 50 36 42 42 36 42,1 337 15
48 Susanne Lindharth 143 BGK Linjen Kat. B 54 43 45 40 42 41 35 43 42,9 343 19
49 Preben  Pihl 105 Østerlars Minigolf Klub Kat. A 42 37 43 39 53 45 46 47 44,0 352 16
50 Søren Hansen 114 Østerlars Minigolf Klub Kat. A 50 38 41 46 39 48 48 44 44,3 354 12
51 Josephine Palm 140 Putter Team Odense Kat. B 44 47 53 52 48 33 37 44 44,8 358 20
52 Helmund  Thisen 101 Østerlars Minigolf Klub Kat. A 44 39 36 51 55 39 57 45 45,8 366 21
53 Tonny Ahlm 147 Brøndby Strand Minigolf Klub Kat. A 53 47 46 51 41 35 56 46 46,9 375 21
54 Susanne Malmberg 108 Østerlars Minigolf Klub Kat. B 54 49 53 40 49 46 47 49 48,4 387 14
55 Hanne  Reimich 119 Østerlars Minigolf Klub Kat. B 54 52 51 50 56 47 47 64 52,6 421 17
56 Ilse  Pihl 103 Østerlars Minigolf Klub Kat. B 69 67 63 60 56 56 43 63 59,6 477 26
57 Conny Jørgensen 141 Brøndby Strand Minigolf Klub Kat. B 63 57 78 49 61 66 57 58 61,1 489 29

Hovedside | Startplan | Damer DIF | Herrer DIF | Hold - Elite Division | Hold - Mix | Junior Piger | Veteran Damer | Veteran Herrer | Senior Damer | Senior Herrer | Damer | Herrer | Straight liste | Banestatistikker | Holdstatistikker | 1’’ere | Turneringsinfo