Odense Minigolf Club’s 43. Internationale stævne.

Opdateret: 2018-07-29   16:46Hent nye sider automatisk
Stævnet er blevet ændret så der nu spilles i A-B-C kategorier
Det er nu muligt at deltage i enten Eternit, Beton og Combi efter eget valg
Eternit spilles lørdag den 28. juli med start kl. 11:00
Beton spilles søndag den 29. juli med start kl. 09:00

Det er muligt at deltage i One-Ball lørdag den 28. juli kl ca. 19:00 (pris 150 kr. incl. mad)

Resultat


Combi C | Combi B | Combi A | Hold - Eternit A | Hold - Eternit B | Hold - Eternit C | Hold - Beton A | Hold - Beton B | Hold - Beton C | Straight liste | Banestatistikker | Holdstatistikker | Flest 1’ere i træk

Combi C
Rang Navn Klub E1 E2 E3 E4 C5 C6 C7 C8 ESnit CSnit ESum CSum Diff Tot
1 Ramona Christiansen SG Gut Heil Neumünster TVT 28 35 29 34 37 43 44 39 31,5 40,8 126 163 16 289
2 Carsten Hansen Putter Team Odense 38 28 33 36 40 40 40 36 33,8 39,0 135 156 12 291
3 Teddy Nielsen Minigolf CLubben Gelsted 32 27 29 36 47 44 41 41 31,0 43,3 124 173 20 297
4 Ralf Olofsson Trollhättans BGK 28 40 31 36 46 40 47 45 33,8 44,5 135 178 19 313
5 Monika Röede Trollhättans BGK 30 30 45 41 41 44 45 45 36,5 43,8 146 175 15 321
6 Lars Jakobsen Minigolf Clubben Gelsted 34 38 42 32 39 50 48 40 36,5 44,3 146 177 18 323
7 Sonja Christensen Odense Minigolf Club 36 44 34 35 45 41 49 41 37,3 44,0 149 176 15 325
8 Linda Stenberg Trollhättans BGK 42 41 37 41 51 45 36 43 40,3 43,8 161 175 15 336
9 Britta Frederiksen Nord-Als Minigolf Klub 37 49 34 50 43 44 42 57 42,5 46,5 170 186 23 356
11 Ove Vitten Silkeborg IF         48 45 49 54 0,0 49,0 0 196 9 196
12 Kirsten Vitten Silkeborg IF         54 64 50 53 0,0 55,3 0 221 14 221
10 Eva Lundgren Trolllhättans BGK 35 33 48 38 47 52 53   38,5 50,7 154 152 20 306 Gennemførte ikke


Combi C | Combi B | Combi A | Hold - Eternit A | Hold - Eternit B | Hold - Eternit C | Hold - Beton A | Hold - Beton B | Hold - Beton C | Straight liste | Banestatistikker | Holdstatistikker | Flest 1’ere i træk

Combi B
Rang Navn Klub E1 E2 E3 E4 C5 C6 C7 C8 ESnit CSnit ESum CSum Diff Tot
1 Karsten Parbst VfL Lohbrügge 32 28 28 26 34 37 33 32 28,5 34,0 114 136 11 250
2 Mirko Riecken MC Flora Elmshorn 31 28 23 25 39 41 36 32 26,8 37,0 107 148 18 255
3 Kenneth Malm Gladsaxe Minigolf Club 26 31 27 30 35 36 35 36 28,5 35,5 114 142 10 256
4 Roland Stenberg Trollhättans BGK 31 28 31 27 33 36 34 36 29,3 34,8 117 139 9 256
5 Stefan Döhner Preetzer TSV 36 23 28 25 40 39 34 43 28,0 39,0 112 156 20 268
6 Søren Aarup Odense Minigolf Club 30 43 32 30 43 33 38 33 33,8 36,8 135 147 13 282
7 Jan Vitten Rasmussen Silkeborg IF         37 35 38 38 0,0 37,0 0 148 3 148


Combi C | Combi B | Combi A | Hold - Eternit A | Hold - Eternit B | Hold - Eternit C | Hold - Beton A | Hold - Beton B | Hold - Beton C | Straight liste | Banestatistikker | Holdstatistikker | Flest 1’ere i træk

Combi A
Rang Navn Klub E1 E2 E3 E4 C5 C6 C7 C8 ESnit CSnit ESum CSum Diff Tot
1 Vincent Huus Putter Team Odense 26 20 19 20 30 30 25 31 21,3 29,0 85 116 12 201
2 Leif Meitilberg Odense Minigolf Club 27 20 23 19 29 31 37 28 22,3 31,3 89 125 18 214
3 Tim Danielsen Gladsaxe Minigolf Klub 28 23 26 26 30 35 29 28 25,8 30,5 103 122 12 225
4 Jannick Skov Gladsaxe Minigolf Club 25 27 23 24 30 33 35 29 24,8 31,8 99 127 12 226
5 Kim Christiansen Putter Team Odense 29 28 25 26 35 30 36 32 27,0 33,3 108 133 11 241
6 Morten Rasmussen Odense Minigolf Club 26 29 30 24 38 28 37 35 27,3 34,5 109 138 14 247
7 Karsten Nørskov Gladsaxe Minigolf Klub 29 31 26 28 36 39 35 32 28,5 35,5 114 142 13 256
10 Simon Junker Odense Minigolf Club         32 35 33 30 0,0 32,5 0 130 5 130
11 Jesper Norman Pedersen Aarhus Minigolf Club         39 36 38 37 0,0 37,5 0 150 3 150
8 Lars Rosenquist Putter Team Odense 23 24 24 20         22,8 0,0 91 0 4 91
9 Christian Linnet Hansen Putter Team Odense         36 31 29 32 0,0 32,0 0 128 7 128


Combi C | Combi B | Combi A | Hold - Eternit A | Hold - Eternit B | Hold - Eternit C | Hold - Beton A | Hold - Beton B | Hold - Beton C | Straight liste | Banestatistikker | Holdstatistikker | Flest 1’ere i træk

Eternit A
Rang Hold R1 R2 R3 R4 Snit Total
1Vincent Huus26 20 19 20 21,385
2Leif Meitilberg27 20 23 19 22,389
3Lars Rosenquist23 24 24 20 22,891
4Jannick Skov25 27 23 24 24,899
5Tim Danielsen28 23 26 26 25,8103
6Kim Christiansen29 28 25 26 27,0108
7Morten Rasmussen26 29 30 24 27,3109
8Karsten Nørskov29 31 26 28 28,5114


Combi C | Combi B | Combi A | Hold - Eternit A | Hold - Eternit B | Hold - Eternit C | Hold - Beton A | Hold - Beton B | Hold - Beton C | Straight liste | Banestatistikker | Holdstatistikker | Flest 1’ere i træk

Eternit B
Rang Hold R1 R2 R3 R4 Snit Total
1Mirko Riecken31 28 23 25 26,8107
2Stefan Döhner36 23 28 25 28,0112
3Kenneth Malm26 31 27 30 28,5114
4Karsten Parbst32 28 28 26 28,5114
5Roland Stenberg31 28 31 27 29,3117
6Søren Aarup30 43 32 30 33,8135


Combi C | Combi B | Combi A | Hold - Eternit A | Hold - Eternit B | Hold - Eternit C | Hold - Beton A | Hold - Beton B | Hold - Beton C | Straight liste | Banestatistikker | Holdstatistikker | Flest 1’ere i træk

Eternit C
Rang Hold R1 R2 R3 R4 Snit Total
1Teddy Nielsen32 27 29 36 31,0124
2Ramona Christiansen28 35 29 34 31,5126
3Ralf Olofsson28 40 31 36 33,8135
4Carsten Hansen38 28 33 36 33,8135
5Lars Jakobsen34 38 42 32 36,5146
6Monika Röede30 30 45 41 36,5146
7Sonja Christensen36 44 34 35 37,3149
8Eva Lundgren35 33 48 38 38,5154
9Linda Stenberg42 41 37 41 40,3161
10Britta Frederiksen37 49 34 50 42,5170


Combi C | Combi B | Combi A | Hold - Eternit A | Hold - Eternit B | Hold - Eternit C | Hold - Beton A | Hold - Beton B | Hold - Beton C | Straight liste | Banestatistikker | Holdstatistikker | Flest 1’ere i træk

Beton A
Rang Hold R5 R6 R7 R8 Snit Total
1Vincent Huus30 30 25 31 29,0116
2Tim Danielsen30 35 29 28 30,5122
3Leif Meitilberg29 31 37 28 31,3125
4Jannick Skov30 33 35 29 31,8127
5Christian Linnet Hansen36 31 29 32 32,0128
6Simon Junker32 35 33 30 32,5130
7Kim Christiansen35 30 36 32 33,3133
8Morten Rasmussen38 28 37 35 34,5138
9Karsten Nørskov36 39 35 32 35,5142
10Jesper Norman Pedersen39 36 38 37 37,5150


Combi C | Combi B | Combi A | Hold - Eternit A | Hold - Eternit B | Hold - Eternit C | Hold - Beton A | Hold - Beton B | Hold - Beton C | Straight liste | Banestatistikker | Holdstatistikker | Flest 1’ere i træk

Beton B
Rang Hold R5 R6 R7 R8 Snit Total
1Karsten Parbst34 37 33 32 34,0136
2Roland Stenberg33 36 34 36 34,8139
3Kenneth Malm35 36 35 36 35,5142
4Søren Aarup43 33 38 33 36,8147
5Jan Vitten Rasmussen37 35 38 38 37,0148
6Mirko Riecken39 41 36 32 37,0148
7Stefan Döhner40 39 34 43 39,0156


Combi C | Combi B | Combi A | Hold - Eternit A | Hold - Eternit B | Hold - Eternit C | Hold - Beton A | Hold - Beton B | Hold - Beton C | Straight liste | Banestatistikker | Holdstatistikker | Flest 1’ere i træk

Beton C
Rang Hold R5 R6 R7 R8 Snit Total
1Carsten Hansen40 40 40 36 39,0156
2Ramona Christiansen37 43 44 39 40,8163
3Teddy Nielsen47 44 41 41 43,3173
4Monika Röede41 44 45 45 43,8175
5Linda Stenberg51 45 36 43 43,8175
6Sonja Christensen45 41 49 41 44,0176
7Lars Jakobsen39 50 48 40 44,3177
8Ralf Olofsson46 40 47 45 44,5178
9Britta Frederiksen43 44 42 57 46,5186
10Ove Vitten48 45 49 54 49,0196
11Eva Lundgren47 52 53   50,7152 54
12Kirsten Vitten54 64 50 53 55,3221


Combi C | Combi B | Combi A | Hold - Eternit A | Hold - Eternit B | Hold - Eternit C | Hold - Beton A | Hold - Beton B | Hold - Beton C | Straight liste | Banestatistikker | Holdstatistikker | Flest 1’ere i træk

denne turnering bliver administreret af Bangolf Arena version 2.4.0