DM filt

Opdateret: 2024-06-23   13:53Hent nye sider automatisk

Velkommen til DM filt 2024.



Start lørdag: Kl. 9.
Start søndag: Kl. 8.

Turneringsledelse: Ole Rasmussen

Overdommer: Jan Lyø, Putter Team Odense (ikke spillende).
Dommer: Kaj Bruhn, Putter Team Odense

STARTORDEN SØNDAG MED START KL. 8.00
DIF DAMER
DIF HERRER

I SEDDET ORDEN.

BEMÆRK TRAFIKALE FORHOLD:
VESTERHOLMVEJ SPÆRRES KL. 700-18.00 PGA. CYKELLØB. DET PÅVIRKER ADGANGEN TIL ANLÆGGET MED BIL.

Resultat

Veteran Damer
Plac. Navn Klub R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Snit Diff Tot
1 Else Marie Jensen Silkeborg Idrætsforenings Minigolf Klub 41 44 34 48 41 43 41 41,7 14 292
2 Inge-Lise Hansen Nord-Als Minigolf Klub 53 49 44 44 44 40 48 46,0 13 322
3 Birthe Sterup Minigolf Klubben Rønne 52 48 55 45 40 51 46 48,1 15 337
4 Ilse Pihl Minigolf Klubben Rønne 57 62 57 48 53 36 36 49,9 26 349
5 Ingerlise Pedersen Minigolf Klubben Rønne 62 61 62 64 38 52 58 56,7 26 397
6 Annette Kastrup Jyllinge Minigolf Klub 60 61 57 58 57 52 59 57,7 9 404
7 Kirsten Vitten Silkeborg Idrætsforenings Minigolf Klub 66 48 51 68 58 68 65 60,6 20 424
8 Hanne Reimich Minigolf Klubben Rønne 48 49 61 48 54 31 7   54,0 13 291 Gennemførte ikke

Herrer
Plac. Navn Klub R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Snit Diff Tot
1 James Lindström Umeå BGK 27 28 32 29 26 28 27 28,1 6 197
2 Simon Junker Tantogårdens BGK 32 33 31 35 28 33 30 31,7 7 222
3 Jannick Hornbek Skov Olofströms BGK 32 25 31 30 32 38 35 31,9 13 223
4 Lasse Rasmussen Olofströms BGK 33 37 31 28 36 37 32 33,4 9 234
5 Nickolaj Andersen Odense Minigolf Club 34 35 33 36 31 35 34 34,0 5 238
6 Jakob Meitilberg Odense Minigolf Club 33 35 31 42 37 42 34 36,3 11 254
7 Christopher Lindgrav Minigolf Klub Aarhus 38 28 39 40 40 37 41 37,6 13 263
8 Christian Linnet Odense Minigolf Club 39 31 44 40 41 31 38 37,7 13 264
9 Torben Fjordvang Roslev Idrætsklub 43 43 36 38 40 39 39 39,7 7 278
10 Jeppe Vitten Jensen Silkeborg Idrætsforenings Minigolf Klub 44 38 42 36 37 37 49 40,4 13 283
11 Dennis Jensen Minigolf Klub Aarhus 44 32 38 46 44 45 40 41,3 14 289
12 Miku Gaardmand Minigolf Klubben Rønne 46 44 39 41 44 44 47 43,6 8 305
13 Stefan Østergaard Minigolf Klub Aarhus 36 32 59 42 52 49 48 45,4 27 318
14 Benjamin Skjoldan Odense Minigolf Club 50             50,0 0 50 Gennemførte ikke

Senior Herrer
Plac. Navn Klub R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Snit Diff Tot
1 Kaj Bruhn Putter Team Odense 38 40 36 33 36 37 29 35,6 11 249 Sudden death
2 Jan Lind Minigolf Klubben Rønne 33 34 34 40 34 36 38 35,6 7 249 Sudden death
3 Kim Christiansen Putter Team Odense 35 37 39 35 34 37 41 36,9 7 258
4 Morten Rasmussen Odense Minigolf Club 36 40 37 41 34 39 41 38,3 7 268
5 Søren Abildskov Møller Minigolf Klub Aarhus 39 39 37 47 44 37 42 40,7 10 285
6 Carsten Berg Silkeborg Idrætsforenings Minigolf Klub 46 43 38 35 43 46 39 41,4 11 290
7 Kim Kastrup Jyllinge Minigolf Klub 52 55 51 58 65 51 64 56,6 14 396

Veteran Herrer
Plac. Navn Klub R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Snit Diff Tot
1 Anders Schack Gullbergsbro BGK 26 37 32 36 34 32 36 33,3 11 233
2 Preben Skov Gladsaxe Minigolf Klub 37 34 35 32 42 35 44 37,0 12 259
3 Preben Pihl Minigolf Klubben Rønne 39 42 46 38 38 38 48 41,3 10 289
4 Jan V. Rasmussen Silkeborg Idrætsforenings Minigolf Klub 49 42 49 39 41 44 46 44,3 10 310
5 Helmund Thisen Minigolf Klubben Rønne 38 41 42 42 51 55 47 45,1 17 316
6 Jørgen Kastrup Jyllinge Minigolf Klub 50 58 53 43 55 49 45 50,4 15 353
7 Arne Prip Hansen Nord-Als Minigolf Klub 49 62 53 46 47 61 60 54,0 16 378
8 Robert Baldorf Silkeborg Idrætsforenings Minigolf Klub 76 49 62 61 60 60 68 62,3 27 436

Senior Damer
Plac. Navn Klub R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Snit Diff Tot
1 Birte Bruhn Putter Team Odense 41 38 38 39 33 34 42 37,9 9 265
2 Annette Brunsvig Silkeborg Idrætsforenings Minigolf Klub 50 45 41 45 48 42 40 44,4 10 311
3 Tina Nielsen Minigolf Klubben Rønne 49 39 57 53 41 51 46 48,0 18 336
4 Lone Winther Minigolf Clubben Gelsted 52 54 48 60 55 54 51 53,4 12 374

Minijunior
Plac. Navn Klub R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Snit Diff Tot
1 Eliaz Sinnet Putter Team Odense 46 46 35 44 54 47 42 44,9 19 314
2 Josephine Palm Putter Team Odense 53 50 38 46 42 43 47 45,6 15 319
3 Julie Winther Minigolf Clubben Gelsted 66 51 43 55 42 58 53 52,6 24 368

Hold
4-mands klubhold
Plac. Hold R1 R2 R3 R4 Snit Total Point
1Odense Minigolf Club 1156 141 145 159 37,660134
2Putter Team Odense167 165 151 153 39,863627
3Minigolf Klubben Aarhus157 131 173 175 39,863624
4Silkeborg IF Mnigolf180 167 163 158 41,866818
5Minigolf Klubben Rønne 1167 159 176 172 42,167417
6Minigolf Klubben Rønne 2200 199 220 199 51,18180


 
1Odense Minigolf Club 1 (1 reserve)R1   R2   R3   R4   Snit Total
 Christian Linnet39 31 44 40 38,5154
 Jakob Meitilberg33 35 31 42 35,3141
 Benjamin Skjoldan50 u       50,050
 Nickolaj Andersen34 35 33 36 34,5138
 Morten Rasmussen  i 40 37 41 39,3118
 156 141 145 159 37,6601
 Point108106
 Point sum1018283434
 
2Putter Team Odense (0 reserver)R1   R2   R3   R4   Snit Total
 Kaj Bruhn38 40 36 33 36,8147
 Birte Bruhn41 38 38 39 39,0156
 Josephine Palm53 50 38 46 46,8187
 Kim Christiansen35 37 39 35 36,5146
 Eliaz Sinnet       
 167 165 151 153 39,8636
 Point54810
 Point sum59172727
 
3Minigolf Klubben Aarhus (0 reserver)R1   R2   R3   R4   Snit Total
 Christopher Lindgrav38 28 39 40 36,3145
 Dennis Jensen44 32 38 46 40,0160
 Søren Abildskov Møller39 39 37 47 40,5162
 Stefan Østergaard36 32 59 42 42,3169
 157 131 173 175 39,8636
 Point81042
 Point sum818222424
 
4Silkeborg IF Mnigolf (0 reserver)R1   R2   R3   R4   Snit Total
 Else Marie Jensen41 44 34 48 41,8167
 Jeppe Vitten Jensen44 38 42 36 40,0160
 Jan V. Rasmussen49 42 49 39 44,8179
 Carsten Berg46 43 38 35 40,5162
 Annette Brunsvig       
 180 167 163 158 41,8668
 Point2268
 Point sum24101818
 
5Minigolf Klubben Rønne 1 (0 reserver)R1   R2   R3   R4   Snit Total
 Miku Gaardmand46 44 39 41 42,5170
 Preben Pihl39 42 46 38 41,3165
 Jan Lind33 34 34 40 35,3141
 Tina Nielsen49 39 57 53 49,5198
 167 159 176 172 42,1674
 Point5624
 Point sum511131717
 
6Minigolf Klubben Rønne 2 (0 reserver)R1   R2   R3   R4   Snit Total
 Hanne Reimich48 49 61 48 51,5206
 Birthe Sterup52 48 55 45 50,0200
 Helmund Thisen38 41 42 42 40,8163
 Ingerlise Pedersen62 61 62 64 62,3249
 Ilse Pihl       
 200 199 220 199 51,1818
 Point0000
 Point sum00000

Hold
Mix par
Plac. Hold R1 R2 R3 R4 Snit Total
1Bruhn - Bruhn79 78 74 72 37,9303
2Skov - Hansen85 74 75 74 38,5308
3Jensen - Linnet80 75 78 88 40,1321
4Lind - Nielsen82 73 91 93 42,4339
5Brunsvig - Berg96 88 79 80 42,9343
6Palm - Sinnet99 96 73 90 44,8358
7Reimich - Thisen86 90 103 90 46,1369
8Sterup - Gaardmand98 92 94 86 46,3370
9Winther - Møller105 90 80 102 47,1377


 
1Bruhn - BruhnR1   R2   R3   R4   Snit Total
 Birte Bruhn41 38 38 39 39,0156
 Kaj Bruhn38 40 36 33 36,8147
 79 78 74 72 37,9303
 
2Skov - HansenR1   R2   R3   R4   Snit Total
 Jannick Hornbek Skov32 25 31 30 29,5118
 Inge-Lise Hansen53 49 44 44 47,5190
 85 74 75 74 38,5308
 
3Jensen - LinnetR1   R2   R3   R4   Snit Total
 Else Marie Jensen41 44 34 48 41,8167
 Christian Linnet39 31 44 40 38,5154
 80 75 78 88 40,1321
 
4Lind - NielsenR1   R2   R3   R4   Snit Total
 Jan Lind33 34 34 40 35,3141
 Tina Nielsen49 39 57 53 49,5198
 82 73 91 93 42,4339
 
5Brunsvig - BergR1   R2   R3   R4   Snit Total
 Annette Brunsvig50 45 41 45 45,3181
 Carsten Berg46 43 38 35 40,5162
 96 88 79 80 42,9343
 
6Palm - SinnetR1   R2   R3   R4   Snit Total
 Josephine Palm53 50 38 46 46,8187
 Eliaz Sinnet46 46 35 44 42,8171
 99 96 73 90 44,8358
 
7Reimich - ThisenR1   R2   R3   R4   Snit Total
 Hanne Reimich48 49 61 48 51,5206
 Helmund Thisen38 41 42 42 40,8163
 86 90 103 90 46,1369
 
8Sterup - GaardmandR1   R2   R3   R4   Snit Total
 Birthe Sterup52 48 55 45 50,0200
 Miku Gaardmand46 44 39 41 42,5170
 98 92 94 86 46,3370
 
9Winther - MøllerR1   R2   R3   R4   Snit Total
 Søren Abildskov Møller39 39 37 47 40,5162
 Julie Winther66 51 43 55 53,8215
 105 90 80 102 47,1377

DIF HERRER
Plac. Navn Klub R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Snit Total
1James LindströmUmeå BGK27 28 32 29 26 28 27 28,1197
2Simon JunkerTantogårdens BGK32 33 31 35 28 33 30 31,7222
3Jannick Hornbek SkovOlofströms BGK32 25 31 30 32 38 35 31,9223
4Anders SchackGullbergsbro BGK26 37 32 36 34 32 36 33,3233
5Lasse RasmussenOlofströms BGK33 37 31 28 36 37 32 33,4234
6Nickolaj AndersenOdense Minigolf Club34 35 33 36 31 35 34 34,0238
7Jan LindMinigolf Klubben Rønne33 34 34 40 34 36 38 35,6249
8Kaj BruhnPutter Team Odense38 40 36 33 36 37 29 35,6249
9Jakob MeitilbergOdense Minigolf Club33 35 31 42 37 42 34 36,3254
10Kim ChristiansenPutter Team Odense35 37 39 35 34 37 41 36,9258
11Preben SkovGladsaxe Minigolf Klub37 34 35 32 42 35 44 37,0259
12Christopher LindgravMinigolf Klub Aarhus38 28 39 40 40 37 41 37,6263
13Christian LinnetOdense Minigolf Club39 31 44 40 41 31 38 37,7264
14Morten RasmussenOdense Minigolf Club36 40 37 41 34 39 41 38,3268
15Torben FjordvangRoslev Idrætsklub43 43 36 38 40 39 39 39,7278
16Jeppe Vitten JensenSilkeborg Idrætsforenings Minigolf Klub44 38 42 36 37 37 49 40,4283
17Søren Abildskov MøllerMinigolf Klub Aarhus39 39 37 47 44 37 42 40,7285
18Preben PihlMinigolf Klubben Rønne39 42 46 38 38 38 48 41,3289
19Dennis JensenMinigolf Klub Aarhus44 32 38 46 44 45 40 41,3289
20Carsten BergSilkeborg Idrætsforenings Minigolf Klub46 43 38 35 43 46 39 41,4290
21Miku GaardmandMinigolf Klubben Rønne46 44 39 41 44 44 47 43,6305
22Jan V. RasmussenSilkeborg Idrætsforenings Minigolf Klub49 42 49 39 41 44 46 44,3310
23Eliaz SinnetPutter Team Odense46 46 35 44 54 47 42 44,9314
24Helmund ThisenMinigolf Klubben Rønne38 41 42 42 51 55 47 45,1316
25Stefan ØstergaardMinigolf Klub Aarhus36 32 59 42 52 49 48 45,4318
26Jørgen KastrupJyllinge Minigolf Klub50 58 53 43 55 49 45 50,4353
27Arne Prip HansenNord-Als Minigolf Klub49 62 53 46 47 61 60 54,0378
28Kim KastrupJyllinge Minigolf Klub52 55 51 58 65 51 64 56,6396
29Robert BaldorfSilkeborg Idrætsforenings Minigolf Klub76 49 62 61 60 60 68 62,3436
30Benjamin SkjoldanOdense Minigolf Club50             50,050 18Gennemførte ikke

DIF DAMER
Plac. Navn Klub R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Snit Total
1Birte BruhnPutter Team Odense41 38 38 39 33 34 42 37,9265
2Else Marie JensenSilkeborg Idrætsforenings Minigolf Klub41 44 34 48 41 43 41 41,7292
3Annette BrunsvigSilkeborg Idrætsforenings Minigolf Klub50 45 41 45 48 42 40 44,4311
4Josephine PalmPutter Team Odense53 50 38 46 42 43 47 45,6319
5Inge-Lise HansenNord-Als Minigolf Klub53 49 44 44 44 40 48 46,0322
6Tina NielsenMinigolf Klubben Rønne49 39 57 53 41 51 46 48,0336
7Birthe SterupMinigolf Klubben Rønne52 48 55 45 40 51 46 48,1337
8Ilse PihlMinigolf Klubben Rønne57 62 57 48 53 36 36 49,9349
9Julie WintherMinigolf Clubben Gelsted66 51 43 55 42 58 53 52,6368
10Lone WintherMinigolf Clubben Gelsted52 54 48 60 55 54 51 53,4374
11Ingerlise PedersenMinigolf Klubben Rønne62 61 62 64 38 52 58 56,7397
12Annette KastrupJyllinge Minigolf Klub60 61 57 58 57 52 59 57,7404
13Kirsten VittenSilkeborg Idrætsforenings Minigolf Klub66 48 51 68 58 68 65 60,6424
14Hanne ReimichMinigolf Klubben Rønne48 49 61 48 54 31 7   54,0291 97Gennemførte ikke

Denne turnering bliver administreret af Bangolf Arena version 2.20.13